Forum forum życia rodzinnego Strona Główna forum życia rodzinnego
Chrześcijańskie spojrzenie na rodzinę
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum życia rodzinnego Strona Główna -> Z życia Kościoła katolickiego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikhael
Raczkujący
RaczkującyDołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:08, 25 Kwi 2009    Temat postu: Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów

Witam serdecznie

Widzimy co się dzieje na świecie: kryzysy, wojny, niepokój. Można też powiedzieć, że to samo dzieje się w sercach ludzi. To wszystko Matka Boża zapowiedziała już 50 lat temu. W latach 1945-1959 w Holandii, w Amsterdamie miały miejsce Objawienia Maryi jako Pani Wszystkich Narodów. Trzeba od razu zaznaczyć, że Kościół katolicki uznał te Objawienia (31 maja 2002 r.), także bez ryzyka błędu można się z nimi zapoznać.
Jakie rozwiązanie przedstawia Maryja? Ratunkiem dla świata jest zesłanie Ducha Świętego, bo tylko On może
nas uratować, inaczej - jak powiedziała nasza Matka - będą nadchodziły katastrofy za katastrofą i świat zniszczy się sam.
I dlatego Maryja przekazała podczas tych Objawień Modlitwę i Obraz Pani Wszystkich Narodów. Prosiła o rozpowszechnianie Orędzi Amsterdamskich, Obrazu oraz Modlitwy, nazywając to Wielką Akcją Zbawienia i Pokoju. Każdemu, kto zaangażuje się w to dzieło, obiecała pomoc.

Modlitwa posiada imprimatur kościelny:Ta Modlitwa jest dla WSZYSTKICH ludzi, ponieważ Maryja z woli Syna pragnie być Matką i Panią Wszystkich Narodów. Prosi, aby ją codziennie i często odmawiać. Ten kto będzie się modlił tą modlitwą, otrzyma Ducha Świętego oraz potrzebne łaski dla duszy i ciała.
Matka Boża powiedziała też, że ta modlitwa jest tak prosta i krótka, że może ją odmawiać każdy w tym nowoczesnym i pełnym pośpiechu świecie, co dla mnie jest dowodem na to jak bardzo Pan Bóg jest wyrozumiały i "dostosowuje się" do ludzi.

Rozpowszechnianie modlitwy i obrazu ma poprzedzić ogłoszenie przez papieża ostatniego piątego i największego dogmatu Maryjnego o Maryi Współodkupicielce, Pośredniczce i Orędowniczce. Maryja podała nawet dzień, kiedy się to stanie (31 maja) ale nie podała roku. Rok, jak można się domyślać, zależy od nas ludzi (od tego na ile zaangażujemy się w to dzieło), i dlatego nasza Matka prosi nas, abyśmy modlili się tą modlitwą, pracowali na rzecz tej Wielkiej Akcji Pani Wszystkich Narodów i prosili papieża o dogmat.

Aby się o tym przekonać, zapraszam serdecznie wszystkich do zapoznania się z Objawieniami Amsterdamskimi i do przyłączenia się do tej Akcji.

Oficjalna strona Fundacji Pani Wszystkich Narodów założonej przez biskupa Haarlemu:
[link widoczny dla zalogowanych]

strona w języku polskim:
[link widoczny dla zalogowanych] (działa tylko w przeglądarce Internet Explorer) jeśli ktoś używa Mozilli Firefox to może dostać się na stronę wpisując adres podstrony:
[link widoczny dla zalogowanych]

A oto kilka zdań Matki Bożej:

"Rozpowszechniaj to! W przeciwnym razie świat upadnie! W przeciwnym razie świat zniszczy się sam! W przeciwnym razie będą wciąż nadchodziły wojny i nie będzie ustawać zniszczenie!" (28.03.1951)

„Musi nastąpić wielka akcja dla Syna i Krzyża, i dla Orędowniczki, Zwiastunki Pokoju, Pani Wszystkich Narodów” (01.04.1951)

„Przystąpcie z płomiennym zapałem do tego Dzieła Zbawienia i Pokoju, a zobaczycie Cuda!” (01.04.1951)

„Gdy dogmat, ostatni dogmat w Maryjnej historii, zostanie ogłoszony, wtedy Pani Wszystkich Narodów ofiaruje światu pokój, Prawdziwy Pokój. Prawdziwy Pokój, narody, to jest Królestwo Boże”. (...) „Królestwo Boże jest bliżej aniżeli kiedykolwiek. Pojmijcie te słowa dobrze” (31.05.1954).


pozdrawiam i zachęcam do częstego odmawiania Modlitwy Pani Wszystkich Narodów, nic przez to nie stracimy, a możemy za to nieskończenie zyskać


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Annnika
Administrator
AdministratorDołączył: 01 Sty 2006
Posty: 492
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 18:15, 27 Kwi 2009    Temat postu:

TE objawienia zdaje się nie zostały uznane. Jestem sceptyczna zatem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikhael
Raczkujący
RaczkującyDołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 13:35, 28 Kwi 2009    Temat postu:

mylisz się, bo Objawienia Pani Wszystkich Narodów zostały uznane 31 maja 2002 r.

Otwierając II Narodowy Dzień Modlitwy Pani Wszystkich Narodów w Amsterdamie (08.06.2002), ordynariusz miejsca /Haarlemu-Amsterdamu/ JE bp J.M. Punt odczytał Komunikat, w którym uznał Maryjne Objawienia Amsterdamskie – znane szeroko w świecie jako „Objawienia Pani Wszystkich Narodów” – za nadprzyrodzone, co jest jednoznaczne z oficjalnym uznaniem ich przez Kościół. Innymi słowy, Objawienia Amsterdamskie uzyskały ten sam kościelny status co zatwierdzone także przez biskupów miejsca, a nie przez Papieża, objawienia w Lourdes (Francja), Fatimie (Portugalia), Banneux i Beauraing (Belgia), Trefontana (Włochy), Akita (Japonia), Kibeho (Ruanda) itp. i oczekiwanie na jakiekolwiek dalsze ich uznanie czy „poświadczenie uznania” – np. przez Holenderski Episkopat, Stolicę Apostolską, czy też samego Papieża byłoby – w świetle prawa kanonicznego – bezpodstawne, bowiem w pierwszym rzędzie to ordynariusz miejsca podejmuje decyzję o uznaniu lub odrzuceniu objawień mających miejsce w jego diecezji. Takie są jego kościelne uprawnienia i kompetencje.

Oto pismo biskupa uznające Objawienia Amsterdamskie za nadprzyrodzone:

Cytat:
Kuria Biskupia w Haarlemie

Haarlem, 31 maja 2002

W odpowiedzi na pytania dotyczące Objawień Pani Wszystkich Narodów

Jako Biskupa Diecezji Haarlem, poproszono mnie o zajęcie stanowiska odnośnie autentyczności objawień Maryi jako Pani Wszystkich Narodów w Amsterdamie, w latach 1945-1959. Wielu wiernych i biskupów wskazywało na konieczność dostarczenia wyjaśnień w tym zakresie. Również i ja jestem świadomy, iż wzrastający kult, trwający ponad pięćdziesiąt lat, tego wymaga.

Jak wiadomo, mój poprzednik Msgr. H. Bomers i ja zezwoliliśmy w 1996 r. na publiczne oddawanie czci. Co dotyczy nadprzyrodzonego charakteru objawień i treści orędzi, nie wydaliśmy żadnego orzeczenia, ale orzekliśmy, że "każdy ma prawo do wyrobienia sobie o nich sądu zgodnie z sumieniem". Wychodząc z pozytywnego podstawowego stanowiska, odnośnie autentyczności, zdecydowaliśmy sprawę poddać próbie czasu i dalej badać ducha (por. 1 Tes 5, 19-21).

W międzyczasie upłynęło 6 lat i stwierdzam, że kult ten znalazł stałe miejsce w życiu religijnym milionów ludzi na całym świecie i zyskał poparcie wielu biskupów. Zgłoszono do mnie również wiele doświadczeń nawrócenia i pojednania, jak i uzdrowienia, i szczególnej ochrony. W pełnym uznaniu odpowiedzialności Stolicy Apostolskiej, lokalny biskup ma pierszeństwo i zadanie do wypowiedzenia się - zgodnie z sumieniem - o autentyczności objawień prywatnych, które mają lub miały miejsce w jego diecezji.

W związku z tym ponownie zasięgnąłem rady niektórych teologów i psychologów, co do wcześniejszych wyników badań, postawionych tam pytań i obiekcji. Z ich orzeczeń wynika, że nie ma żadnych zasadniczych teologicznych ani psychologicznych przeszkód dla stwierdzenia nadprzyrodzonej autentyczności. Również w związku z owocami i dalszym rozwojem, zwróciłem się z prośbą o ocenę do niektórych współbraci biskupów, którzy w swoich diecezjach doświadczają wielkiego kultu Maryi jako Pani Wszystkich Narodów. Biorąc pod uwagę te wszystkie orzeczenia, świadectwa i rozwój wydarzeń, a także w połączeniu z modlitwą i teologiczną refleksją, stwierdzam, że pochodzenie Objawień Amsterdamskich jest nadprzyrodzone.

Rzeczą oczywistą jest, iż wpływ ludzkiego czynnika pozostaje obecny. Również autentyczne obrazy i wizje przechodzą - używając słów kardynała J. Ratzingera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary - "poprzez filtr naszych zmysłów, które wykonują pracę przekładu..." i "podlegają wpływom ograniczeń i możliwości osoby widzącej" (Kardynał J. Ratzinger, Theologischer Kommentar in Vorbereitung der Veröffentlichung des Dritten Geheimnisses von Fatima, L’Osservatore Romano, 28. Juni 2000).

Inaczej niż Pismo święte, prywatne objawienie nie jest nigdy wiążącym dla sumienia wierzącego. Jest ono postrzegane jako środek pomocniczy do zrozumienia znaków czasu i dla pełniejszego przeżywania Ewangelii w jej aktualności (por. Łk 12, 56; Katechizm Kościoła Katolickiego nr 67). A znaki naszego czasu są dramatyczne. Jestem głęboko przekonany, że w dramacie naszego czasu, czczenie Pani Wszystkich Narodów może nam pomóc w znalezieniu właściwej drogi, drogi na nowe i szczególne przyjście Ducha świętego, Który jedynie może wyleczyć wielkie rany naszego czasu.

Aby móc śledzić dalszy rozwój kultu, a także dla pogłębienia zrozumienia jego znaczenia, powołałem komisję towarzyszącą. Jej zadaniem jest dokumentowanie i ocenianie wszystkich inicjatyw, doświadczeń i świadectw, jak też wspieranie poprawnego kościelnego i teologicznego rozwoju kultu.

Mam nadzieję, że przekazałem wyczerpującą i jasną informację.

Podpisał: Jozef Marianus Punt Biskup Haarlemu


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum życia rodzinnego Strona Główna -> Z życia Kościoła katolickiego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin